Apstrāde
Akmens apstrāde ir sarežģīts, vairāku etapu process, kura rezultātā mainās gan akmens vizuālais izskats,
gan tā mehāniskās īpašības.
Akmens blokus zāģē, pēc tam apstrādā akmens malas un virsmas, lai iegūtu vajadzīgo formu un struktūru.
Populārākie dabiskā akmens izstrādājumu apstrādes veidi ir šādi:
Īpaši virsmu dizaini
Akmens kopšana
Pareiza un regulāra akmens kopšana ir galvenais nosacījums, lai dabīga akmens izstrādājumi
kalpotu ilgi un to izskats nemainītos.
Skrambas un citi bojājumi būs mazāk uzkrītoši, ja akmens tiks regulāri un pareizi kopts, izmantojot tikai dabīgajam akmenim paredzētos tīrīšanas un kopšanas līdzekļus.
Marmoram nepieciešama īpaša kopšana. Tā virsma strauji bojājas, ja tiek pakļauta skābi saturošu vielu iedarbībai. Uz pulētas virsmas strauji parādās matēti traipi, kurus nav iespējams iztīrīt, un akmens virsma ir jāpārpulē. Tādēļ jācenšās izvairīties no skābi saturošu šķidrumu (vīns, augļu sulas, limonādes, etiķis, citronu sula) un tīrīšanas līdzekļu saskares ar marmora virsmām.
To kopšanai nav ieteicams izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, cietas birstes un asus priekšmetus, kas var radīt skrāpējumus un švīkas.
Akmens virsmas vannas istabās ir pakļautas ūdens iedarbībai, tādēļ tās regulāri jāapstrādā ar līdzekļiem, kas aizsargā pret ūdeni un eļļām.
Virtuves darba virsmas, kuras izgatavotas no marmora vai granīta ir jāapstrādā ar līdzekļiem, kuri kavē eļļas, tauku, netīrumu un ūdens iesūkšanos darba virsmā. Ja akmens virsma nonāk kontaktā ar stipri krāsojošiem produktiem (bietes, ķiršu sula), traipus nekavējoties jānotīra ar mitru salveti.